Sağlıklı Oyuncaktan Uyku Arkadaşı

Categories AmigurumiPosted on

Amigurumi oyuncaklar sağlıklı ve organik oyuncaklar olarakta bilinirler. Bebeğinizin gelişimindeki yararlarını öğrenmek için yazımızı okumaya buyurun.

SAĞLIKLI OYUNCAKTAN UYKU ARKADAŞI

Bebeğinizin Uykusunu Uyku arkadaşı ile Düzene Sokun

Sağlıklı oyuncaktan uyku arkadaşının kazandırdığı güzelliklerden bahsedelim. Bebeğinizin 4. aydan sonra sahip olacağı organik oyuncak ile uyku düzenini yakalayacak ve kendi yatağında uyumasına yardımcı olacaktır.

Uyku Arkadaşı Nedir?

Doğumdan yaklaşık 3 veya 4 ay sonra bebeğinizin zamanla kendi yatağına alışması ve uyku düzenine girmesi için uyku arkadaşı önemli bir rol oynamaktadır. Bebekler iç güdüsel olarak anneye her an ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple bebeğin yalnız hissetmemesi için uykusunda uyku arkadaşı bulundurmak faydalı olmaktadır. Esasında bebekler için herhangi bir değişen bir şey olmuyor. Artık 10-15 kilo ağırlığına ulaşan bebeği ayakta veya kucakta sallayarak uyutmak anneler için zorlayıcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı anneler genellikle yardım destek almaya ihtiyaç duyuyor. Bebeğin uyku düzeninin sağlanması, kendi beşiği ve yatağında uyumasının sağlanması gibi durumlarda destek oluyor. Bu dönemlerde annelerin psikolojisi bozuluyor. Uykusunu alamayan bebek, uykusunu alamayan anne demektir. Uykusunu alamayan anne ise depresyon potansiyeli olan bir bireydir.

amigurumi uyku arkadaşı
Amigurumi uyku arkadaşı
Uyuma Alışkanlığı İçin Uyku Arkadaşı

Bebeğin erken yaşlarda uyku alışkanlığını rahat bir biçimde kazanması için uyku arkadaşına sahip olması çok önemlidir. Uyku arkadaşı ışığı ve sesi olmayan basit oyuncaklardır. Bu oyuncakları bebeğinizin ağzına sokma ihtimaline karşın organik olmasına dikkat edilmelidir. Oyuncaklar tavşan, ayıcık, bebek, şirin karakterler olabilir. Boyutu çok önemli değildir, ancak çok büyük veya çok küçük olmamalıdır. Boyut noktasında dikkat etmeniz gereken bebeğinizin boyuna göre olmasıdır. Kendi boyunda sahip olduğu oyuncağa sarılması daha güzel olacaktır.

Bebekler uyku arkadaşlarına kolay alışamazlar ve bu süreç biraz zaman almaktadır. Oyuncağın yataktan hiç ayrılmaması ve bebeğinizin oyuncakla oynamaması gerekir. Bu vesileyle oyuncağı bebeğiniz uyku ile ilişkilendirir. Bebeğiniz oyuncağı gördüğünde uyuyacağını anlar. Özellikle evinizin dışında başka yerlerde sizin için çok iyi bir kurtarıcıdır. Örneğin yolculukta arabadayken oyuncağın yanında olması uykusunun gelmesinde faydalı olmaktadır. Veya başka bir evde iken bebeğinizin uyku saati geldiğinde oyuncağı yanınızda bulundurmanız uyutma hususunda çok yardımcı olacaktır. Bu vasıtayla bebeğinize uyku mesajını net ve hızlı bir şekilde verebilirsiniz. Evden bir eşyayı görmek bebeğinizin bulunduğu ortamda kendini güvende hissetmesini sağlayacaktır.

Uyku Arkadaşı – Organik Oyuncaklar

Günümüzde bayanlar amigurumi dediğimiz organik oyuncaklar üretmektedirler. Bu oyuncaklar tamamen elde örülerek üretilmektedir. Üretilen bu oyuncakları bebeklerinize gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Amigurumi oyuncakları %100 pamuk (cotton)’dan üretildiği için bebeğinizin cildine de zarar vermez. Amigurumi modellerini ve oyuncaklarını incelemek için instagram sayfamızı takip edebilirsiniz. Çocuğunuza amigurumi örmek ve amigurumi öğrenmek istiyorsanız burayı tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir